Sub-Districts will begin on Feb. 19/20
CLASS C1
C1-1 at Auburn
#1 Auburn (22-0)
#4 Falls City (4-16)
#2 Wilber-Clatonia (12-11)
#3 Fairbury (7-15)
====================
C1-2 at Conestoga
#1 Conestoga (18-3)
#4 Palmyra (1-16)
#2 Syracuse (9-11)
#3 Lincoln Christian (5-14)
====================
C1-3 at Ashland-Greenwood
#1 Ashland-Greenwood (19-2)
#4 Louisville (9-12)
#2 Wahoo (17-4)
#3 Wahoo Neumann (17-3)
====================
C1-4 at Omaha Concordia
#4 Boys Town (10-10)
#5 Arlington (9-12)
#1 Omaha Concordia (20-1)
BT/ARL winner
#2 Douglas County West (19-2)
#3 Fort Calhoun (17-4)
====================
C1-5 at Malcolm
#1 Malcolm (16-6)
#4 Raymond Central (1-20)
#2 David City (11-9)
#3 Milford (3-16)
====================
C1-6 at Fillmore Central
#4 Columbus Scotus (7-13)
#5 Columbus Lakeview (8-13)
#1 Fillmore Central (19-2)
Scotus/Lakeview winner
#2 Central City (19-3)
#3 Aurora (14-7)
====================
C1-7 at Wayne
#4 Winnebago (9-10)
#5 Logan View/Scribner-Snyder (7-14)
#1 Wayne (17-5)
Winnebago/LVSS winner
#2 West Point-Beemer (12-9)
#3 Wakefield (8-12)
====================
C1-8 at Boone Central
#4 Ord (9-12)
#5 Pierce (8-11)
#1 Boone Central (15-6)
Ord/Pierce winner
#2 O'Neill (12-9)
#3 Battle Creek (8-11)
====================
C1-9 at Doniphan-Trumbull
#4 Centura (5-16)
#5 St. Paul (7-13)
#1 Doniphan-Trumbull (18-2)
Centura/St. Paul winner
#2 Adams Central (17-4)
#3 Wood River (12-9)
====================
C1-10 at Kearney Catholic
#1 Kearney Catholic (11-9)
#4 Gibbon (3-16)
#2 Minden (8-11)
#3 Holdrege (10-12)
====================
C1-11 at Ogallala
#4 Chase County (13-9)
#5 Broken Bow (3-15)
#1 Ogallala (20-2)
CC/BB winner
#2 Cozad (19-4)
#3 Gothenburg (15-6)
====================
C1-12 at Sidney
#1 Sidney (19-2)
#4 Alliance (6-16)
#2 Chadron (14-8)
#3 Mitchell (13-9)
CLASS C1
C1-1 at Auburn
#1 Auburn (22-0)
#4 Falls City (4-16)
#2 Wilber-Clatonia (12-11)
#3 Fairbury (7-15)
====================
C1-2 at Conestoga
#1 Conestoga (18-3)
#4 Palmyra (1-16)
#2 Syracuse (9-11)
#3 Lincoln Christian (5-14)
====================
C1-3 at Ashland-Greenwood
#1 Ashland-Greenwood (19-2)
#4 Louisville (9-12)
#2 Wahoo (17-4)
#3 Wahoo Neumann (17-3)
====================
C1-4 at Omaha Concordia
#4 Boys Town (10-10)
#5 Arlington (9-12)
#1 Omaha Concordia (20-1)
BT/ARL winner
#2 Douglas County West (19-2)
#3 Fort Calhoun (17-4)
====================
C1-5 at Malcolm
#1 Malcolm (16-6)
#4 Raymond Central (1-20)
#2 David City (11-9)
#3 Milford (3-16)
====================
C1-6 at Fillmore Central
#4 Columbus Scotus (7-13)
#5 Columbus Lakeview (8-13)
#1 Fillmore Central (19-2)
Scotus/Lakeview winner
#2 Central City (19-3)
#3 Aurora (14-7)
====================
C1-7 at Wayne
#4 Winnebago (9-10)
#5 Logan View/Scribner-Snyder (7-14)
#1 Wayne (17-5)
Winnebago/LVSS winner
#2 West Point-Beemer (12-9)
#3 Wakefield (8-12)
====================
C1-8 at Boone Central
#4 Ord (9-12)
#5 Pierce (8-11)
#1 Boone Central (15-6)
Ord/Pierce winner
#2 O'Neill (12-9)
#3 Battle Creek (8-11)
====================
C1-9 at Doniphan-Trumbull
#4 Centura (5-16)
#5 St. Paul (7-13)
#1 Doniphan-Trumbull (18-2)
Centura/St. Paul winner
#2 Adams Central (17-4)
#3 Wood River (12-9)
====================
C1-10 at Kearney Catholic
#1 Kearney Catholic (11-9)
#4 Gibbon (3-16)
#2 Minden (8-11)
#3 Holdrege (10-12)
====================
C1-11 at Ogallala
#4 Chase County (13-9)
#5 Broken Bow (3-15)
#1 Ogallala (20-2)
CC/BB winner
#2 Cozad (19-4)
#3 Gothenburg (15-6)
====================
C1-12 at Sidney
#1 Sidney (19-2)
#4 Alliance (6-16)
#2 Chadron (14-8)
#3 Mitchell (13-9)