CLASS A
Millard South 75, Omaha Central 65 (OT)
Bellevue West 59, Kearney 51
Omaha Creighton Prep 83, Lincoln Pius X 80 (3OT)
Omaha Bryan 50, Lincoln East 48
Semifinals
Bellevue West 64, Millard South 62
Omaha Creighton Prep 63, Omaha Bryan 48
========================================
CLASS B
Bennington 55, Aurora 45
York 69, Crete 67 (2OT)
Gretna 67, Platteview 35
Omaha Skutt 62, Omaha Roncalli 36
Semifinals
York 52, Bennington 45
Omaha Skutt 57, Gretna 47
========================================
CLASS C1
Lincoln Christian 69, Grand Island Central Catholic 58
Wahoo 87, Ogallala 44
Broken Bow 66, Boone Central/Newman Grove 64 (2OT)
Winnebago 59, Syracuse 50
Semifinals
Wahoo 60, Lincoln Christian 48
Winnebago 69, Broken Bow 55
========================================
CLASS C2
Hastings St. Cecilia 52, South Loup 34
Yutan 65, Arcadia/Loup City 54
Ponca 72, Perkins County 29
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 48, Elmwood-Murdock 47 (OT)
Semifinals
Hastings St. Cecilia 39, Yutan 36
Ponca 50, Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 33
========================================
CLASS D1
Nebraska City Lourdes 63, Paxton 57
Johnsno-Brock 65, Atkinson West Holt 56
Heartland 52, Osmond 34
Kenesaw 74, Fullerton 51
Semifinals
Nebraska City Lourdes 55, Johnson-Brock 47
Kenesaw 47, Heartland 39
========================================
CLASS D2
Falls City Sacred Heart 63, Cody-Kilgore 20
Giltner 40, Wilcox-Hildreth 34
Riverside 54, Wynot 48
Mullen 58, Mead 49
Semifinals
Falls City Sacred Heart 42, Giltner 27
Riverside 66, Mullen 59
Millard South 75, Omaha Central 65 (OT)
Bellevue West 59, Kearney 51
Omaha Creighton Prep 83, Lincoln Pius X 80 (3OT)
Omaha Bryan 50, Lincoln East 48
Semifinals
Bellevue West 64, Millard South 62
Omaha Creighton Prep 63, Omaha Bryan 48
========================================
CLASS B
Bennington 55, Aurora 45
York 69, Crete 67 (2OT)
Gretna 67, Platteview 35
Omaha Skutt 62, Omaha Roncalli 36
Semifinals
York 52, Bennington 45
Omaha Skutt 57, Gretna 47
========================================
CLASS C1
Lincoln Christian 69, Grand Island Central Catholic 58
Wahoo 87, Ogallala 44
Broken Bow 66, Boone Central/Newman Grove 64 (2OT)
Winnebago 59, Syracuse 50
Semifinals
Wahoo 60, Lincoln Christian 48
Winnebago 69, Broken Bow 55
========================================
CLASS C2
Hastings St. Cecilia 52, South Loup 34
Yutan 65, Arcadia/Loup City 54
Ponca 72, Perkins County 29
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 48, Elmwood-Murdock 47 (OT)
Semifinals
Hastings St. Cecilia 39, Yutan 36
Ponca 50, Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 33
========================================
CLASS D1
Nebraska City Lourdes 63, Paxton 57
Johnsno-Brock 65, Atkinson West Holt 56
Heartland 52, Osmond 34
Kenesaw 74, Fullerton 51
Semifinals
Nebraska City Lourdes 55, Johnson-Brock 47
Kenesaw 47, Heartland 39
========================================
CLASS D2
Falls City Sacred Heart 63, Cody-Kilgore 20
Giltner 40, Wilcox-Hildreth 34
Riverside 54, Wynot 48
Mullen 58, Mead 49
Semifinals
Falls City Sacred Heart 42, Giltner 27
Riverside 66, Mullen 59