CLASS A
First Round
Elkhorn South 4, Kearney 3
Millard South 2, Grand Island 1
Fremont/Fremont Bergan 5, Gretna 3
Millard West (23-5) vs. Omaha Creighton Prep (18-10) (postponed to Monday)
CLASS B
First Round
Waverly 4, Elkhorn Mt. Michael 3
Hastings 12, Seward 2 (6 inn)
Norris 5, Elkhorn 2
Bennington 3, Omaha Concordia/Brownell-Talbot/Christian 0
================================
Games for Monday, May 13
CLASS A
First Round
Millard West 1, Omaha Creighton Prep 0 (9 inn)
CLASS B
Elimination Games
Elkhorn Mt. Michael 8, Seward 3
Elkhorn 11, Omaha Concordia/Brownell-Talbot/Christian 0
Winner's Bracket
Hastings 5, Waverly 2
Bennington 11, Norris 1 (5 inn)
================================
Games for Tuesday, May 14
CLASS A
Elimination Games
Kearney 9, Grand Island 2
Omaha Creighton Prep 5, Gretna 3
Winner's Bracket
Millard South 7, Elkhorn South 1
Millard West 2, Fremont/Fremont Bergan 0
CLASS B
Elimination Games
Norris 5, Elkhorn Mt. Michael 4
Waverly 11, Elkhorn 6
Winner's Bracket
Bennington 4, Hastings 1
================================
Games for Wednesday, May 15
CLASS A
Elimination Games
Fremont/Fremont Bergan 2, Kearney 1
Omaha Creighton Prep 6, Elkhorn South 2
Winner's Bracket
Millard West 11, Millard South 1
CLASS B
Elimination Game
Hastings 5, Norris 4
Bennington 7, Waverly 6
================================
Thursday, May 16
CLASS A
Elimination Game
Millard South 7, Fremont/Fremont Bergan 6
Millard West 5, Omaha Creighton Prep 0
CLASS B
State Championship Game
Bennington 4, Hastings 3 (9 inn)
===============================
Friday, May 17
CLASS A
State Championship Game
Millard West 2, Millard South 1 (11 inn)
First Round
Elkhorn South 4, Kearney 3
Millard South 2, Grand Island 1
Fremont/Fremont Bergan 5, Gretna 3
Millard West (23-5) vs. Omaha Creighton Prep (18-10) (postponed to Monday)
CLASS B
First Round
Waverly 4, Elkhorn Mt. Michael 3
Hastings 12, Seward 2 (6 inn)
Norris 5, Elkhorn 2
Bennington 3, Omaha Concordia/Brownell-Talbot/Christian 0
================================
Games for Monday, May 13
CLASS A
First Round
Millard West 1, Omaha Creighton Prep 0 (9 inn)
CLASS B
Elimination Games
Elkhorn Mt. Michael 8, Seward 3
Elkhorn 11, Omaha Concordia/Brownell-Talbot/Christian 0
Winner's Bracket
Hastings 5, Waverly 2
Bennington 11, Norris 1 (5 inn)
================================
Games for Tuesday, May 14
CLASS A
Elimination Games
Kearney 9, Grand Island 2
Omaha Creighton Prep 5, Gretna 3
Winner's Bracket
Millard South 7, Elkhorn South 1
Millard West 2, Fremont/Fremont Bergan 0
CLASS B
Elimination Games
Norris 5, Elkhorn Mt. Michael 4
Waverly 11, Elkhorn 6
Winner's Bracket
Bennington 4, Hastings 1
================================
Games for Wednesday, May 15
CLASS A
Elimination Games
Fremont/Fremont Bergan 2, Kearney 1
Omaha Creighton Prep 6, Elkhorn South 2
Winner's Bracket
Millard West 11, Millard South 1
CLASS B
Elimination Game
Hastings 5, Norris 4
Bennington 7, Waverly 6
================================
Thursday, May 16
CLASS A
Elimination Game
Millard South 7, Fremont/Fremont Bergan 6
Millard West 5, Omaha Creighton Prep 0
CLASS B
State Championship Game
Bennington 4, Hastings 3 (9 inn)
===============================
Friday, May 17
CLASS A
State Championship Game
Millard West 2, Millard South 1 (11 inn)
Last edited: