CLASS A
1. Millard South - 89
2. Millard West - 60.5
3. Columbus - 57
3. Kearney - 57
5. Omaha Creighton Prep - 55
6. Grand Island - 49
7. Lincoln East - 45
8. Papillion-LaVista - 44
9. North Platte - 38
10. Omaha Bryan - 28.5
11. Norfolk - 27.5
12. Omaha North - 27
13. Lincoln Pius X - 23
14. Bellevue East - 17
15. Bellevue West - 14.5
16. Lincoln Southeast - 13
17. Gretna - 12
17. Omaha Central - 12
19. Papillion-LaVista South - 11
20. Fremont - 7
21. Lincoln Southwest - 6
22. Elkhorn South - 4
22. Lincoln North Star - 4
22. Millard North - 4
22. Omaha Northwest - 4
26. Omaha Burke - 2
SEMIFINAL MATCHUPS
106
Cole Caniglia, Omaha Creighton Prep (44-2) vs. Kasen Pelzer, Papillion-LaVista (33-13)
Mathysin Marco, Lincoln East (44-10) vs. Jack Sponenburgh, Kearney (32-7)
113
Abdirahman Unle, Omaha Bryan (54-3) vs. Leland Sindel, Lincoln East (31-7)
Tyler Haneborg, North Platte (40-5) vs. Creighten Lassen, Millard West (42-7)
120
Presden Sanchez, Omaha Creighton Prep (21-0) vs. Madden Kontos, Grand Island (31-5)
Enrique Haynes, Millard West (33-5) vs. Kieman Meink, Millard South (35-6)
126
Cree Soe, Omaha Bryan (52-5) vs. Isaac Ekdahl, Millard South (43-11)
Alex Gates, Grand Island (42-7) vs. Brenyn Delano, Columbus (49-3)
132
Scottie Meier Jr., Lincoln East (54-2) vs. Brady Danze, Millard South (35-15)
Laitenn Braithwait, Columbus (33-16) vs. Jermaine Dortch, Omaha North (31-5)
138
Miles Anderson, Millard South (43-3) vs. Seth Philippi, Kearney (32-19)
Mason Petersen, Columbus (47-6) vs. Gavin Van Driel, Norfolk (30-6)
144
Kevin Boston, Omaha Central (37-3) vs. Daniel Gonzalez, Millard South (29-15)
Jace Kennel, North Platte (42-2) vs. Tanner Hosick, Bellevue West (39-5)
150
Logan Glynn, Millard South (46-6) vs. Levi Buelt, Millard West (41-10)
Tate Choplin, Kearney (32-18) vs. LaBrian Parker, Bellevue East (40-4)
157
Sterling Sindelar, Papillion-LaVista (35-6) vs. Sam Nachtigal, Kearney (46-8)
Lathen Huntsman, North Platte (31-3) vs. Harrell Jackson, Millard West (37-11)
165
Henry Reilly, Millard South (23-0) vs. Nolan Ienn, Gretna (33-11)
Collin Hurlburt, Papillion-LaVista (31-10) vs. Jaeston Delano, Columbus (42-6)
175
Noah Blair, Millard West (33-2) vs. Joe Andreasen, Lincoln Pius X (33-4)
JT Smith, Omaha Creighton Prep (37-6) vs. Brody Wilson, Papillion-LaVista (42-5)
190
Sam Andres, Lincoln Pius X (42-0) vs. Jaeden Thompson, Norfolk (33-4)
Hudson Oliver, Grand Island (27-2) vs. Adonis Bonar, Omaha Creighton Prep (44-5)
215
Caeden Olin, Millard South (45-2) vs. Brandon Louis, Omaha North (25-9)
Sawyer Schilke, Kearney (31-5) vs. Justyce Hostetler, Grand Island (31-3)
285
Tyson Terry, Omaha North (44-0) vs. Logan Holtmeyer, Papillion-LaVista (34-5)
Cooper Johnson, Lincoln Southeast (42-3) vs. Aidan Miller, Millard South (23-10)
1. Millard South - 89
2. Millard West - 60.5
3. Columbus - 57
3. Kearney - 57
5. Omaha Creighton Prep - 55
6. Grand Island - 49
7. Lincoln East - 45
8. Papillion-LaVista - 44
9. North Platte - 38
10. Omaha Bryan - 28.5
11. Norfolk - 27.5
12. Omaha North - 27
13. Lincoln Pius X - 23
14. Bellevue East - 17
15. Bellevue West - 14.5
16. Lincoln Southeast - 13
17. Gretna - 12
17. Omaha Central - 12
19. Papillion-LaVista South - 11
20. Fremont - 7
21. Lincoln Southwest - 6
22. Elkhorn South - 4
22. Lincoln North Star - 4
22. Millard North - 4
22. Omaha Northwest - 4
26. Omaha Burke - 2
SEMIFINAL MATCHUPS
106
Cole Caniglia, Omaha Creighton Prep (44-2) vs. Kasen Pelzer, Papillion-LaVista (33-13)
Mathysin Marco, Lincoln East (44-10) vs. Jack Sponenburgh, Kearney (32-7)
113
Abdirahman Unle, Omaha Bryan (54-3) vs. Leland Sindel, Lincoln East (31-7)
Tyler Haneborg, North Platte (40-5) vs. Creighten Lassen, Millard West (42-7)
120
Presden Sanchez, Omaha Creighton Prep (21-0) vs. Madden Kontos, Grand Island (31-5)
Enrique Haynes, Millard West (33-5) vs. Kieman Meink, Millard South (35-6)
126
Cree Soe, Omaha Bryan (52-5) vs. Isaac Ekdahl, Millard South (43-11)
Alex Gates, Grand Island (42-7) vs. Brenyn Delano, Columbus (49-3)
132
Scottie Meier Jr., Lincoln East (54-2) vs. Brady Danze, Millard South (35-15)
Laitenn Braithwait, Columbus (33-16) vs. Jermaine Dortch, Omaha North (31-5)
138
Miles Anderson, Millard South (43-3) vs. Seth Philippi, Kearney (32-19)
Mason Petersen, Columbus (47-6) vs. Gavin Van Driel, Norfolk (30-6)
144
Kevin Boston, Omaha Central (37-3) vs. Daniel Gonzalez, Millard South (29-15)
Jace Kennel, North Platte (42-2) vs. Tanner Hosick, Bellevue West (39-5)
150
Logan Glynn, Millard South (46-6) vs. Levi Buelt, Millard West (41-10)
Tate Choplin, Kearney (32-18) vs. LaBrian Parker, Bellevue East (40-4)
157
Sterling Sindelar, Papillion-LaVista (35-6) vs. Sam Nachtigal, Kearney (46-8)
Lathen Huntsman, North Platte (31-3) vs. Harrell Jackson, Millard West (37-11)
165
Henry Reilly, Millard South (23-0) vs. Nolan Ienn, Gretna (33-11)
Collin Hurlburt, Papillion-LaVista (31-10) vs. Jaeston Delano, Columbus (42-6)
175
Noah Blair, Millard West (33-2) vs. Joe Andreasen, Lincoln Pius X (33-4)
JT Smith, Omaha Creighton Prep (37-6) vs. Brody Wilson, Papillion-LaVista (42-5)
190
Sam Andres, Lincoln Pius X (42-0) vs. Jaeden Thompson, Norfolk (33-4)
Hudson Oliver, Grand Island (27-2) vs. Adonis Bonar, Omaha Creighton Prep (44-5)
215
Caeden Olin, Millard South (45-2) vs. Brandon Louis, Omaha North (25-9)
Sawyer Schilke, Kearney (31-5) vs. Justyce Hostetler, Grand Island (31-3)
285
Tyson Terry, Omaha North (44-0) vs. Logan Holtmeyer, Papillion-LaVista (34-5)
Cooper Johnson, Lincoln Southeast (42-3) vs. Aidan Miller, Millard South (23-10)