Dundy County-Stratton Invite
Link: https://www.athletic.net/TrackAndField/meet/543249/results
BOYS
1. Perkins County - 175
2. Cambridge - 122
3. Dundy County-Stratton - 116
4. Southwest - 61
5. Arapahoe - 57
6. Wauneta-Palisade - 50.5
7. Sutherland - 48.5
100
1. Laken Wissink, Dundy County-Stratton - 11.22
200
1. Jackson Kerchal, Dundy County-Stratton - 23.34
400
1. Blake Garner, Perkins County - 54.24
800
1. Will Cacy, Arapahoe - 2:08.44
1,600
1. Mason McGreer, Perkins County - 4:48.22
3,200
1. Mason McGreer, Perkins County - 10:21.09
110 HH
1. Kevin Garcia Guzman, Dundy County-Stratton - 16.20
300 IH
1. Kade Fisher, Arapahoe - 45.71
4x100
1. Dundy County-Stratton - 46.57
4x400
1. Southwest - 3:53.26
4x800
1. Perkins County - 9:00.43
Shot Put
1. Brock Bailey, Dundy County-Stratton - 52' 11.25"
Discus
1. Brock Bailey, Dundy County-Stratton - 144' 10"
High Jump
1. Aden Acton, Wauneta-Palisade - 5' 11"
Pole Vault
1. Gage Hammond, Southwest - 10' 6"
Long Jump
1. Noah Zoltenko, Dundy County-Stratton - 19' 7"
Triple Jump
1. Landon Noyes, Perkins County - 39' 10.5"
==============================
GIRLS
1. Perkins County - 172
2. Cambridge - 131
3. Dundy County-Stratton - 91
4. Wauneta-Palisade - 88
5. Arapahoe - 60
6. Southwest - 48
7. Sutherland - 36
100
1. JoLie Farr, Cambridge - 12.48
200
1. Clara Spargo, Dundy County-Stratton - 26.02
400
1. Ella Homan, Perkins County - 1:06.14
800
1. Kenna Busick, Perkins County - 2:38.35
1,600
1. Madison Potts, Perkins County - 6:08.10
3,200
1. Savannah Miller, Perkins County - 14:15.88
100 HH
1. Ava Reese, Perkins County - 16.35
300 LH
1. Kailee Potts, Perkins County - 50.27
4x100
1. Dundy County-Stratton - 52.83
4x400
1. Perkins County - 4:29.12
4x800
1. Perkins County - 10:58.14
Shot Put
1. Peyton Cox, Wauneta-Palisade - 36' 5.5"
Discus
1. Kennedy Bailey, Dundy County-Stratton - 123' 3"
High Jump
1. Libby Cole, Perkins County - 4' 8"
Pole Vault
1. Fallyn Elfeldt, Sutherland - 8' 0"
Long Jump
1. Jalen Kent, Cambridge - 15' 6.5"
Triple Jump
1. Jalen Kent, Cambridge - 32' 6"
Link: https://www.athletic.net/TrackAndField/meet/543249/results
BOYS
1. Perkins County - 175
2. Cambridge - 122
3. Dundy County-Stratton - 116
4. Southwest - 61
5. Arapahoe - 57
6. Wauneta-Palisade - 50.5
7. Sutherland - 48.5
100
1. Laken Wissink, Dundy County-Stratton - 11.22
200
1. Jackson Kerchal, Dundy County-Stratton - 23.34
400
1. Blake Garner, Perkins County - 54.24
800
1. Will Cacy, Arapahoe - 2:08.44
1,600
1. Mason McGreer, Perkins County - 4:48.22
3,200
1. Mason McGreer, Perkins County - 10:21.09
110 HH
1. Kevin Garcia Guzman, Dundy County-Stratton - 16.20
300 IH
1. Kade Fisher, Arapahoe - 45.71
4x100
1. Dundy County-Stratton - 46.57
4x400
1. Southwest - 3:53.26
4x800
1. Perkins County - 9:00.43
Shot Put
1. Brock Bailey, Dundy County-Stratton - 52' 11.25"
Discus
1. Brock Bailey, Dundy County-Stratton - 144' 10"
High Jump
1. Aden Acton, Wauneta-Palisade - 5' 11"
Pole Vault
1. Gage Hammond, Southwest - 10' 6"
Long Jump
1. Noah Zoltenko, Dundy County-Stratton - 19' 7"
Triple Jump
1. Landon Noyes, Perkins County - 39' 10.5"
==============================
GIRLS
1. Perkins County - 172
2. Cambridge - 131
3. Dundy County-Stratton - 91
4. Wauneta-Palisade - 88
5. Arapahoe - 60
6. Southwest - 48
7. Sutherland - 36
100
1. JoLie Farr, Cambridge - 12.48
200
1. Clara Spargo, Dundy County-Stratton - 26.02
400
1. Ella Homan, Perkins County - 1:06.14
800
1. Kenna Busick, Perkins County - 2:38.35
1,600
1. Madison Potts, Perkins County - 6:08.10
3,200
1. Savannah Miller, Perkins County - 14:15.88
100 HH
1. Ava Reese, Perkins County - 16.35
300 LH
1. Kailee Potts, Perkins County - 50.27
4x100
1. Dundy County-Stratton - 52.83
4x400
1. Perkins County - 4:29.12
4x800
1. Perkins County - 10:58.14
Shot Put
1. Peyton Cox, Wauneta-Palisade - 36' 5.5"
Discus
1. Kennedy Bailey, Dundy County-Stratton - 123' 3"
High Jump
1. Libby Cole, Perkins County - 4' 8"
Pole Vault
1. Fallyn Elfeldt, Sutherland - 8' 0"
Long Jump
1. Jalen Kent, Cambridge - 15' 6.5"
Triple Jump
1. Jalen Kent, Cambridge - 32' 6"