Boys will begin Class A district play on February 25. All games will be played at site of higher seeded team in each matchup.
CLASS A
A-1
#4 Bellevue East (3-19) vs. #5 Omaha Burke (4-17)
#1 Millard North (21-2) vs. BE/Burke winner
#2 Omaha North (13-10) vs. #3 Kearney (12-10)
============================
A-2
#4 Lincoln High (5-17) vs. #5 Norfolk (3-19)
#1 Bellevue West (21-2) vs. Lincoln High/Norfolk winner
#2 North Platte (13-8) vs. #3 Millard South (12-10)
============================
A-3
#4 Columbus (5-17) vs. #5 Omaha Northwest (0-22)
#1 Omaha Westside (22-2) vs. Columbus/ONW winner
#2 Lincoln East (13-8) vs. #3 Millard West (10-12)
============================
A-4
#1 Omaha Central (18-6) vs. #4 Omaha Benson (4-18)
#2 Elkhorn South (14-8) vs. #3 Papillion-LaVista (10-12)
============================
A-5
#1 Gretna (16-6) vs. #4 Fremont (8-12)
#2 Lincoln Southwest (15-7) vs. #3 Omaha South (10-12)
============================
A-6
#1 Omaha Creighton Prep (15-7) vs. #4 Omaha Bryan (6-16)
#2 Lincoln Northeast (17-6) vs. #3 Grand Island (10-12)
============================
A-7
#1 Papillion-LaVista South (15-7) vs. #4 Lincoln North Star (9-14)
#2 Lincoln Pius X (16-7) vs. #3 Lincoln Southeast (10-12)
CLASS A
A-1
#4 Bellevue East (3-19) vs. #5 Omaha Burke (4-17)
#1 Millard North (21-2) vs. BE/Burke winner
#2 Omaha North (13-10) vs. #3 Kearney (12-10)
============================
A-2
#4 Lincoln High (5-17) vs. #5 Norfolk (3-19)
#1 Bellevue West (21-2) vs. Lincoln High/Norfolk winner
#2 North Platte (13-8) vs. #3 Millard South (12-10)
============================
A-3
#4 Columbus (5-17) vs. #5 Omaha Northwest (0-22)
#1 Omaha Westside (22-2) vs. Columbus/ONW winner
#2 Lincoln East (13-8) vs. #3 Millard West (10-12)
============================
A-4
#1 Omaha Central (18-6) vs. #4 Omaha Benson (4-18)
#2 Elkhorn South (14-8) vs. #3 Papillion-LaVista (10-12)
============================
A-5
#1 Gretna (16-6) vs. #4 Fremont (8-12)
#2 Lincoln Southwest (15-7) vs. #3 Omaha South (10-12)
============================
A-6
#1 Omaha Creighton Prep (15-7) vs. #4 Omaha Bryan (6-16)
#2 Lincoln Northeast (17-6) vs. #3 Grand Island (10-12)
============================
A-7
#1 Papillion-LaVista South (15-7) vs. #4 Lincoln North Star (9-14)
#2 Lincoln Pius X (16-7) vs. #3 Lincoln Southeast (10-12)