All times Central
C1-1 at Nebraska City Lourdes
Auburn (16-9) vs. Syracuse (16-9)
C1-2 at Fremont (7:00 p.m.)
Wahoo (23-2) vs. Logan View/Scribner-Snyder (21-4)
C1-3 at Northeast Community College (7:00 p.m.)
Winnebago (20-5) vs. Boone Central/Newman Grove (18-7)
C1-4 at Wahoo (7:00 p.m.)
North Bend (22-3) vs. Lincoln Christian (17-7)
C1-5 at Hastings College (7:00 p.m.)
Grand Island Central Catholic (19-6) vs. Kearney Catholic (6-18)
C1-6 at Sidney High School (7:00 p.m.)
Ogallala (12-14) vs. Mitchell (12-14)
=================================
C2-1 at Waverly
Freeman (19-6) vs. Yutan (23-1)
C2-2 at Wayne State College (7:00 p.m.)
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur (23-2) vs. Battle Creek (19-6)
C2-3 at Randolph (7:00 p.m.)
Ponca (26-1) vs. Creighton (14-10)
C2-4 at Fillmore Central (7:00 p.m.)
Centennial (22-3) vs. Hastings St. Cecilia (21-3)
C2-5 at Lexington (7:00 p.m.)
Arcadia/Loup City (21-4) vs. Cambridge (17-7)
C2-6 at Sidney High School (9:00 p.m.)
Perkins County (15-7) vs. Bridgeport (17-9)
==================================
D1-1 at Beatrice
Bruning-Davenport/Shickley (20-5) vs. Johnson-Brock (21-5)
D1-2 at Elkhorn South
Walthill (13-6) vs. vs. Nebraska City Lourdes (17-8)
D1-3 at O'Neill
Osmond (21-3) vs. North Central (15-7)
D1-4 at Aurora (7:00 p.m.)
Fullerton (19-4) vs. Heartland (20-2)
D1-5 at Kearney (7:00 p.m.)
Kenesaw (25-0) vs. Elm Creek (16-8)
D1-6 at North Platte (7:00 p.m.)
Medicine Valley (13-8) vs. Paxton (21-1)
==================================
D2-1 at Nebraska City
Mead (10-12) vs. vs. Falls City Sacred Heart (22-2)
D2-2 at Wisner-Pilger (7:00 p.m.)
Humphrey St. Francis (18-7) vs. Wynot (13-9)
D2-3 at Ord
Riverside (22-2) vs. Chambers/Wheeler Central (15-9)
D2-4 at Hastings Adams Central (7:00 p.m.)
Giltner (19-5) vs. Wilcox-Hildreth (18-7)
D2-5 at Hershey (7:00 p.m.)
Wauneta-Palisade (15-8) vs. Mullen (18-5)
D2-6 at North Platte St. Patrick's (7:00 p.m.)
Cody-Kilgore (11-8) vs. Creek Valley (11-10)
C1-1 at Nebraska City Lourdes
Auburn (16-9) vs. Syracuse (16-9)
C1-2 at Fremont (7:00 p.m.)
Wahoo (23-2) vs. Logan View/Scribner-Snyder (21-4)
C1-3 at Northeast Community College (7:00 p.m.)
Winnebago (20-5) vs. Boone Central/Newman Grove (18-7)
C1-4 at Wahoo (7:00 p.m.)
North Bend (22-3) vs. Lincoln Christian (17-7)
C1-5 at Hastings College (7:00 p.m.)
Grand Island Central Catholic (19-6) vs. Kearney Catholic (6-18)
C1-6 at Sidney High School (7:00 p.m.)
Ogallala (12-14) vs. Mitchell (12-14)
=================================
C2-1 at Waverly
Freeman (19-6) vs. Yutan (23-1)
C2-2 at Wayne State College (7:00 p.m.)
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur (23-2) vs. Battle Creek (19-6)
C2-3 at Randolph (7:00 p.m.)
Ponca (26-1) vs. Creighton (14-10)
C2-4 at Fillmore Central (7:00 p.m.)
Centennial (22-3) vs. Hastings St. Cecilia (21-3)
C2-5 at Lexington (7:00 p.m.)
Arcadia/Loup City (21-4) vs. Cambridge (17-7)
C2-6 at Sidney High School (9:00 p.m.)
Perkins County (15-7) vs. Bridgeport (17-9)
==================================
D1-1 at Beatrice
Bruning-Davenport/Shickley (20-5) vs. Johnson-Brock (21-5)
D1-2 at Elkhorn South
Walthill (13-6) vs. vs. Nebraska City Lourdes (17-8)
D1-3 at O'Neill
Osmond (21-3) vs. North Central (15-7)
D1-4 at Aurora (7:00 p.m.)
Fullerton (19-4) vs. Heartland (20-2)
D1-5 at Kearney (7:00 p.m.)
Kenesaw (25-0) vs. Elm Creek (16-8)
D1-6 at North Platte (7:00 p.m.)
Medicine Valley (13-8) vs. Paxton (21-1)
==================================
D2-1 at Nebraska City
Mead (10-12) vs. vs. Falls City Sacred Heart (22-2)
D2-2 at Wisner-Pilger (7:00 p.m.)
Humphrey St. Francis (18-7) vs. Wynot (13-9)
D2-3 at Ord
Riverside (22-2) vs. Chambers/Wheeler Central (15-9)
D2-4 at Hastings Adams Central (7:00 p.m.)
Giltner (19-5) vs. Wilcox-Hildreth (18-7)
D2-5 at Hershey (7:00 p.m.)
Wauneta-Palisade (15-8) vs. Mullen (18-5)
D2-6 at North Platte St. Patrick's (7:00 p.m.)
Cody-Kilgore (11-8) vs. Creek Valley (11-10)
Last edited: