Winners advance to District finals:
B-1 at Omaha Gross
Omaha Duchesne 10, Plattsmouth 8
Omaha Gross 10, Omaha Duchesne 2
Omaha Mercy 3, Nebraska City 1
Final: Omaha Gross, Omaha Mercy 2
=============================
B-2 at Omaha Skutt
Omaha Skutt 15, Platteview 0
Blair 9, Ralston 1
Final: Omaha Skutt 12, Blair 0
=============================
B-3 at Bennington
Bennington 10, Cass County 0
Elkhorn 9, Elkhorn North 1
Final: Bennington 9, Elkhorn 8
=============================
B-4 at Ashland
Ashland-Greenwood 12, South Sioux City 2
Waverly 8, Douglas County West/Omaha Concordia 3
Final: Waverly 11, Ashland-Greenwood 2
=============================
B-5 at Wahoo
Wahoo 6, NEN 1
Beatrice 6, Norris 2
Final: Wahoo 7, Beatrice 4
=============================
B-6 at Wayne
Wayne 17, Schuyler 0
Crete 7, Seward 6
Final: Crete 6, Wayne 5
=============================
B-7 at Aurora
Aurora 10, Blue River 2
York 14, Columbus Lakeview 10
Final: Aurora 7, York 6
=============================
B-8 at Hastings
Hastings 14, Grand Island Central Catholic 2
Grand Island Northwest 6, Adams Central 1
Final: Hastings 12, Grand Island Northwest 1
=============================
B-9 at O'Neill
O'Neill 5, Lexington 1
McCook 13, Holdrege 2
Final: O'Neill 5, McCook 3
=============================
B-10 at Scottsbluff
Scottsbluff 12, Alliance 2
Gering 12, Chadron 0
Final: Gering 13, Scottsbluff 4
B-1 at Omaha Gross
Omaha Duchesne 10, Plattsmouth 8
Omaha Gross 10, Omaha Duchesne 2
Omaha Mercy 3, Nebraska City 1
Final: Omaha Gross, Omaha Mercy 2
=============================
B-2 at Omaha Skutt
Omaha Skutt 15, Platteview 0
Blair 9, Ralston 1
Final: Omaha Skutt 12, Blair 0
=============================
B-3 at Bennington
Bennington 10, Cass County 0
Elkhorn 9, Elkhorn North 1
Final: Bennington 9, Elkhorn 8
=============================
B-4 at Ashland
Ashland-Greenwood 12, South Sioux City 2
Waverly 8, Douglas County West/Omaha Concordia 3
Final: Waverly 11, Ashland-Greenwood 2
=============================
B-5 at Wahoo
Wahoo 6, NEN 1
Beatrice 6, Norris 2
Final: Wahoo 7, Beatrice 4
=============================
B-6 at Wayne
Wayne 17, Schuyler 0
Crete 7, Seward 6
Final: Crete 6, Wayne 5
=============================
B-7 at Aurora
Aurora 10, Blue River 2
York 14, Columbus Lakeview 10
Final: Aurora 7, York 6
=============================
B-8 at Hastings
Hastings 14, Grand Island Central Catholic 2
Grand Island Northwest 6, Adams Central 1
Final: Hastings 12, Grand Island Northwest 1
=============================
B-9 at O'Neill
O'Neill 5, Lexington 1
McCook 13, Holdrege 2
Final: O'Neill 5, McCook 3
=============================
B-10 at Scottsbluff
Scottsbluff 12, Alliance 2
Gering 12, Chadron 0
Final: Gering 13, Scottsbluff 4