CLASS A GIRLS
First Round - Monday, May 9
Gretna 2, Elkhorn South 1 (OT)
Lincoln Southwest 3, Lincoln East 0
Lincoln Southeast 1, Omaha Westside 0 (OT)
Omaha Marian 5, Lincoln Pius X 3
Semifinals - Friday, May 13
Gretna 3, Lincoln Southwest 0
Lincoln Southeast 1, Omaha Marian 0
State Championship
Gretna 6, Lincoln Southeast 1
=============================
CLASS A BOYS
First Round - Tuesday, May 10
Gretna 4, Millard South 1
Lincoln East 3, Lincoln Southwest 0
Omaha Westside 1, Omaha Creighton Prep 0
Omaha Bryan 3, Papillion-LaVista South 2
Semifinals - Friday, May 13
Gretna 4, Lincoln East 2
Omaha Westside 2, Omaha Bryan 1
State Championship - Tuesday, May 17
Gretna 8, Omaha Westside 0
===============================
CLASS B GIRLS
First Round - Wednesday, May 11
Omaha Skutt 7, Elkhorn North 1
Columbus Scotus 5, Grand Island Northwest 1
Norris 3, Lincoln Lutheran/Raymond Central 1
Bennington 3, Omaha Duchesne 1
Semifinals - Saturday, May 14
Omaha Skutt 3, Columbus Scotus 0
Norris 3, Bennington 0
State Championship
Omaha Skutt 3, Norris 2
============================
CLASS B BOYS
First Round - Thursday, May 12
Omaha Skutt 3, Elkhorn North 1
Waverly 5, Scottsbluff 4
Lexington 4, Grand Island Northwest 1
Bennington 7, Elkhorn Mt. Michael 1
Semifinals - Saturday, May 14
Omaha Skutt 4, Waverly 0
Lexington 3, Bennington 2
State Championship - Tuesday, May 17
Omaha Skutt 2, Lexington 1
First Round - Monday, May 9
Gretna 2, Elkhorn South 1 (OT)
Lincoln Southwest 3, Lincoln East 0
Lincoln Southeast 1, Omaha Westside 0 (OT)
Omaha Marian 5, Lincoln Pius X 3
Semifinals - Friday, May 13
Gretna 3, Lincoln Southwest 0
Lincoln Southeast 1, Omaha Marian 0
State Championship
Gretna 6, Lincoln Southeast 1
=============================
CLASS A BOYS
First Round - Tuesday, May 10
Gretna 4, Millard South 1
Lincoln East 3, Lincoln Southwest 0
Omaha Westside 1, Omaha Creighton Prep 0
Omaha Bryan 3, Papillion-LaVista South 2
Semifinals - Friday, May 13
Gretna 4, Lincoln East 2
Omaha Westside 2, Omaha Bryan 1
State Championship - Tuesday, May 17
Gretna 8, Omaha Westside 0
===============================
CLASS B GIRLS
First Round - Wednesday, May 11
Omaha Skutt 7, Elkhorn North 1
Columbus Scotus 5, Grand Island Northwest 1
Norris 3, Lincoln Lutheran/Raymond Central 1
Bennington 3, Omaha Duchesne 1
Semifinals - Saturday, May 14
Omaha Skutt 3, Columbus Scotus 0
Norris 3, Bennington 0
State Championship
Omaha Skutt 3, Norris 2
============================
CLASS B BOYS
First Round - Thursday, May 12
Omaha Skutt 3, Elkhorn North 1
Waverly 5, Scottsbluff 4
Lexington 4, Grand Island Northwest 1
Bennington 7, Elkhorn Mt. Michael 1
Semifinals - Saturday, May 14
Omaha Skutt 4, Waverly 0
Lexington 3, Bennington 2
State Championship - Tuesday, May 17
Omaha Skutt 2, Lexington 1
Last edited: