May 8
BOYS
CLASS A
First Round
Papillion-LaVista 1, Kearney 0
Omaha Creighton Prep 2, Lincoln East 0
Omaha South 4, Papillion-LaVista South 2
Gretna 4, Lincoln Southwest 2
CLASS B
First Round
Omaha Skutt 2, North Platte 0
Crete 3, Grand Island Northwest 1
==============================
Thursday, May 9
BOYS
CLASS B
First Round
Lexington 4, Omaha Roncalli 1
Columbus 2, Omaha Gross 0 (2OT)
GIRLS
CLASS A
First Round
Millard West 8, Omaha Westside 1
Lincoln East 1, Papillion-LaVista 0
Omaha Marian 4, Lincoln Southeast 1
Gretna 3, Papillion-LaVista South 0
================================
Friday, May 10
GIRLS
CLASS B
First Round
Omaha Skutt 1, Omaha Duchesne 0
North Platte 3, Bennington 0
Elkhorn South 1, Elkhorn 0
Omaha Mercy 1, Hastings 0 (OT)
BOYS
CLASS A
Semifinals
Omaha Creighton Prep 3, Papillion-LaVista 0
Omaha South 4, Gretna 0
================================
Saturday, May 11
BOYS
CLASS B
Semifinals
Omaha Skutt 2, Crete 0
Columbus 2, Lexington 1
GIRLS
CLASS A
Semifinals
Millard West 2, Lincoln East 1
Omaha Marian 3, Gretna 1
CLASS B
Semifinals
Omaha Skutt 5, North Platte 2
Elkhorn South 3, Omaha Mercy 0
===================================
Games for Monday, May 13
BOYS
CLASS A
State Championship
Omaha South 2, Omaha Creighton Prep 1 (SO)
CLASS B
State Championship
Omaha Skutt 1, Columbus 0 (SO)
=====================================
Games for Tuesday, May 14
GIRLS
CLASS A
State Championship
Millard West 4, Omaha Marian 2
CLASS B
State Championship
Elkhorn South 2, Omaha Skutt 0
BOYS
CLASS A
First Round
Papillion-LaVista 1, Kearney 0
Omaha Creighton Prep 2, Lincoln East 0
Omaha South 4, Papillion-LaVista South 2
Gretna 4, Lincoln Southwest 2
CLASS B
First Round
Omaha Skutt 2, North Platte 0
Crete 3, Grand Island Northwest 1
==============================
Thursday, May 9
BOYS
CLASS B
First Round
Lexington 4, Omaha Roncalli 1
Columbus 2, Omaha Gross 0 (2OT)
GIRLS
CLASS A
First Round
Millard West 8, Omaha Westside 1
Lincoln East 1, Papillion-LaVista 0
Omaha Marian 4, Lincoln Southeast 1
Gretna 3, Papillion-LaVista South 0
================================
Friday, May 10
GIRLS
CLASS B
First Round
Omaha Skutt 1, Omaha Duchesne 0
North Platte 3, Bennington 0
Elkhorn South 1, Elkhorn 0
Omaha Mercy 1, Hastings 0 (OT)
BOYS
CLASS A
Semifinals
Omaha Creighton Prep 3, Papillion-LaVista 0
Omaha South 4, Gretna 0
================================
Saturday, May 11
BOYS
CLASS B
Semifinals
Omaha Skutt 2, Crete 0
Columbus 2, Lexington 1
GIRLS
CLASS A
Semifinals
Millard West 2, Lincoln East 1
Omaha Marian 3, Gretna 1
CLASS B
Semifinals
Omaha Skutt 5, North Platte 2
Elkhorn South 3, Omaha Mercy 0
===================================
Games for Monday, May 13
BOYS
CLASS A
State Championship
Omaha South 2, Omaha Creighton Prep 1 (SO)
CLASS B
State Championship
Omaha Skutt 1, Columbus 0 (SO)
=====================================
Games for Tuesday, May 14
GIRLS
CLASS A
State Championship
Millard West 4, Omaha Marian 2
CLASS B
State Championship
Elkhorn South 2, Omaha Skutt 0
Last edited: