CLASS B (after day #1)
1. Bennington - 63.5
2. Hastings - 58
3. Waverly - 51
4. Blair - 49
5. Broken Bow - 37.5
6. Gering - 33.5
7. Omaha Skutt - 29.5
8. Beatrice - 29
9. Aurora - 27
10. Cozad - 23
11. Scottsbluff - 22.5
12. Pierce - 21.5
13. Boone Central - 18
13. Minden - 18
15. Wahoo - 16
16. Nebraska City - 15
16. Sidney - 15
18. Chadron - 13
19. Boys Town - 12
19. Plattsmouth - 12
21. Columbus Lakeview - 11
21. Fort Calhoun - 11
21. Omaha Concordia/Douglas County West - 11
21. Ralston - 11
25. Norris - 9
25. York - 9
27. Ashland-Greenwood - 8
28. South Sioux City - 7.5
29. Adams Central - 7
30. Columbus Scotus - 4
30. Elkhorn - 4
30. Elkhorn North - 4
30. Grand Island Northwest - 4
30. Lexington - 4
30. Platteview - 4
30. Seward - 4
37. Ogallala - 3
38. Crete - 2
38. McCook - 2
38. Omaha Gross - 2
Semifinal Matchups
106
Cameron Brambaugh, Hastings (39-7) vs. Cadyn Coyle, Bennington (45-8)
Ashton Dane, Gering (37-3) vs. Hudson Loges, Blair (50-4)
113
Chance Houser, Sidney (38-5) vs. Garrison Brehm, Waverly (34-11)
Kael Lauridsen, Bennington (48-2) vs. Hunter Anderson, Hastings (43-6)
120
Connor Ritonya, Bennington (53-3) vs. Robert Nelson, Minden (42-12)
Jesse Loges, Blair (33-8) vs. Carson Wood, Boone Central (39-6)
126
Isaiah Foster, Wahoo (24-8) vs. Kyler Lauridsen, Bennington (43-2)
Ely Olberding, Fort Calhoun (53-2) vs. Braiden Kort, Hastings (50-0)
132
Cyrus Wells, Broken Bow (43-3) vs. Orrin Kuehn, Minden (43-9)
Connor Whiteley, Scottsbluff (43-1) vs. Zach Ourada, Omaha Skutt (36-0)
138
AJ Parrish, Bennington (45-6) vs. Elijah Johnson, Hastings (38-14)
Malachi Bordovsky, Wahoo (53-0) vs. Garrett Rine, Waverly (42-10)
145
Adam Kruse, Omaha Skutt (30-5) vs. Jayden Coulter, Pierce (41-4)
Quinn Bailey, Chadron (46-4) vs. Landon Templar, Blair (33-2)
152
Yoan Camejo, Blair (33-10) vs. Cade Ziola, Omaha Skutt (36-2)
Caden Corcoran, Ralston (35-4) vs. Landon Weidner, Hastings (44-0)
160
Charlie Powers, Blair (51-4) vs. Michael Kruntorad, Pierce (47-3)
Ashton Schafer, Boone Central (35-9) vs. Jett Samuelson, Hastings (43-0)
170
Frankie Trevino, Scottsbluff (45-8) vs. Torrance Keehn Beatrice (29-4)
Isaac White, Cozad (37-0) vs. Cooper Spaulding, Norris (43-2)
182
Deegan Nelson, Beatrice (45-1) vs. Max Denson, Broken Bow (49-8)
Brekyn Papineau, Aurora (31-4) vs. Jacon Awiszus, Gering (39-1)
195
Luke MacDonald, Bennington (52-3) vs. Eli Boryca, Cozad (30-6)
Oaklyn Smith, Hastings (31-11) vs. Wyatt Fanning, Waverly (35-5)
220
Jay Ballard, Boys Town (26-2) vs. Collin Schwartzkopf, Gering (41-3)
Landon Ternus, Columbus Lakeview (38-6) vs. Mikah Ruiz, Nebraska City (44-5)
285
Neil Hartman, Omaha Concordia/Douglas County West (47-4) vs. Trevor Brown, Waverly (42-1)
Aaron Jividen, Aurora (44-0) vs. Kadence Velde, York (36-7)
1. Bennington - 63.5
2. Hastings - 58
3. Waverly - 51
4. Blair - 49
5. Broken Bow - 37.5
6. Gering - 33.5
7. Omaha Skutt - 29.5
8. Beatrice - 29
9. Aurora - 27
10. Cozad - 23
11. Scottsbluff - 22.5
12. Pierce - 21.5
13. Boone Central - 18
13. Minden - 18
15. Wahoo - 16
16. Nebraska City - 15
16. Sidney - 15
18. Chadron - 13
19. Boys Town - 12
19. Plattsmouth - 12
21. Columbus Lakeview - 11
21. Fort Calhoun - 11
21. Omaha Concordia/Douglas County West - 11
21. Ralston - 11
25. Norris - 9
25. York - 9
27. Ashland-Greenwood - 8
28. South Sioux City - 7.5
29. Adams Central - 7
30. Columbus Scotus - 4
30. Elkhorn - 4
30. Elkhorn North - 4
30. Grand Island Northwest - 4
30. Lexington - 4
30. Platteview - 4
30. Seward - 4
37. Ogallala - 3
38. Crete - 2
38. McCook - 2
38. Omaha Gross - 2
Semifinal Matchups
106
Cameron Brambaugh, Hastings (39-7) vs. Cadyn Coyle, Bennington (45-8)
Ashton Dane, Gering (37-3) vs. Hudson Loges, Blair (50-4)
113
Chance Houser, Sidney (38-5) vs. Garrison Brehm, Waverly (34-11)
Kael Lauridsen, Bennington (48-2) vs. Hunter Anderson, Hastings (43-6)
120
Connor Ritonya, Bennington (53-3) vs. Robert Nelson, Minden (42-12)
Jesse Loges, Blair (33-8) vs. Carson Wood, Boone Central (39-6)
126
Isaiah Foster, Wahoo (24-8) vs. Kyler Lauridsen, Bennington (43-2)
Ely Olberding, Fort Calhoun (53-2) vs. Braiden Kort, Hastings (50-0)
132
Cyrus Wells, Broken Bow (43-3) vs. Orrin Kuehn, Minden (43-9)
Connor Whiteley, Scottsbluff (43-1) vs. Zach Ourada, Omaha Skutt (36-0)
138
AJ Parrish, Bennington (45-6) vs. Elijah Johnson, Hastings (38-14)
Malachi Bordovsky, Wahoo (53-0) vs. Garrett Rine, Waverly (42-10)
145
Adam Kruse, Omaha Skutt (30-5) vs. Jayden Coulter, Pierce (41-4)
Quinn Bailey, Chadron (46-4) vs. Landon Templar, Blair (33-2)
152
Yoan Camejo, Blair (33-10) vs. Cade Ziola, Omaha Skutt (36-2)
Caden Corcoran, Ralston (35-4) vs. Landon Weidner, Hastings (44-0)
160
Charlie Powers, Blair (51-4) vs. Michael Kruntorad, Pierce (47-3)
Ashton Schafer, Boone Central (35-9) vs. Jett Samuelson, Hastings (43-0)
170
Frankie Trevino, Scottsbluff (45-8) vs. Torrance Keehn Beatrice (29-4)
Isaac White, Cozad (37-0) vs. Cooper Spaulding, Norris (43-2)
182
Deegan Nelson, Beatrice (45-1) vs. Max Denson, Broken Bow (49-8)
Brekyn Papineau, Aurora (31-4) vs. Jacon Awiszus, Gering (39-1)
195
Luke MacDonald, Bennington (52-3) vs. Eli Boryca, Cozad (30-6)
Oaklyn Smith, Hastings (31-11) vs. Wyatt Fanning, Waverly (35-5)
220
Jay Ballard, Boys Town (26-2) vs. Collin Schwartzkopf, Gering (41-3)
Landon Ternus, Columbus Lakeview (38-6) vs. Mikah Ruiz, Nebraska City (44-5)
285
Neil Hartman, Omaha Concordia/Douglas County West (47-4) vs. Trevor Brown, Waverly (42-1)
Aaron Jividen, Aurora (44-0) vs. Kadence Velde, York (36-7)