District Assignments have been announced for the 2021 Track & Field season
Edit: Host sites now added to list (Feb. 15)
CLASS A
A-1 at Columbus
Columbus
Fremont
Kearney
Lincoln North Star
Lincoln Southwest
Millard South
Omaha Bryan
Omaha South
A-2 at Omaha Burke
Bellevue West
Elkhorn South
Lincoln High
Lincoln Pius X
Omaha Burke
Omaha Central
Omaha North
Papillion-LaVista
A-3 at Grand Island
Bellevue East
Grand Island
Lincoln East
North Platte
Omaha Benson
Omaha Creighton Prep
Omaha Marian
Omaha Northwest
Omaha Westside
A-4 at Lincoln High (Lincoln Northeast)
Gretna
Lincoln Northeast
Lincoln Southeast
Millard North
Millard West
Norfolk
Papillion-LaVista South
=============================
CLASS B
B-1 at Platteview
Ashland-Greenwood
Auburn
Boys Town
Falls City
Nebraska City
Omaha Gross
Omaha Skutt
Platteview
Plattsmouth
Ralston
B-2 at Blair
Bennington
Blair
Douglas County West
Elkhorn
Elkhorn Mt. Michael
Elkhorn North
Fort Calhoun
Omaha Concordia
Omaha Mercy
Omaha Roncalli/Omaha Duchesne
Wahoo
B-3 at Fairbury
Beatrice
Crete
Fairbury
Lincoln Christian
Malcolm
Milford
Norris
Seward
Waverly
York
B-4 at Boone Central
Arlington
Boone Central/Newman Grove
Columbus Lakeview
Columbus Scotus
O'Neill
Pierce
Schuyler
South Sioux City
Wayne
West Point-Beemer
B-5 at Aurora
Adams Central
Aurora
Broken Bow
Central City
Grand Island Northwest
Hastings
Holdrege
Kearney Catholic
Lexington
Minden
St. Paul
B-6 at Ogallala
Alliance
Chadron
Cozad
Gering
Gothenburg
McCook
Mitchell
Ogallala
Scottsbluff
Sidney
=============================
CLASS C
C-1 at Johnson County Central
Freeman
Johnson County Central
Lincoln Lutheran
Nebraska City Lourdes
Palmyra
Southern
Syracuse
Tri County
Wilber-Clatonia
C-2 at Louisville
Conestoga
Cornerstone Christian
Fremont Bergan
Louisville
North Bend
Omaha Brownell-Talbot
Raymond Central
Wahoo Neumann
Weeping Water
Yutan
C-3 at Wisner-Pilger
Clarkson/Leigh
Guardian Angels Central Catholic
Howells-Dodge
Logan View
Madison
Oakland-Craig
Stanton
Tekamah-Herman
Wisner-Pilger
C-4 at Ponca
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur
Crofton
Hartington Cedar Catholic
Homer
Laurel-Concord-Coleridge
Omaha Nation
Ponca
Tri County Northeast
Wakefield
Winnebago
C-5 at Atkinson West Holt
Ainsworth
Atkinson West Holt
Battle Creek
Elkhorn Valley
Lutheran High Northeast
Neligh-Oakdale
Norfolk Catholic
North Central
Summerland
Valentine
C-6 at Wood River
Centennial
Centura
Cross County
David City
David City Aquinas
Grand Island Central Catholic
Nebraska Christian
Shelby/Rising City
Twin River
Wood River
C-7 at Thayer Central
Blue Hill
Doniphan-Trumbull
Fillmore Central
Hastings St. Cecilia
Heartland
Sandy Creek
Southern Valley
Superior
Sutton
Thayer Central
C-8 at Ord
Amherst
Arcadia/Loup City
Burwell
Elm Creek
Gibbon
Hi-Line
Maxwell
Ord
Ravenna
South Loup
C-9 at Sutherland
Bayard
Bridgeport
Chase County
Gordon-Rushville
Hemingford
Hershey
Kimball
Morrill
Perkins County
Sutherland
=============================
CLASS D
D-1 at Pawnee City (Falls City Sacred Heart)
Diller-Odell
Dorchester
Exeter-Milligan
Falls City Sacred Heart
Friend
Humboldt-Table Rock-Steinauer
Johnson-Brock
Lewiston
Meridian
Pawnee City
Sterling
D-2 at Osceola
Cedar Bluffs
East Butler
Elmwood-Murdock
Hampton
High Plains
McCool Junction
Mead
Nebraska Lutheran
Omaha Christian
Osceola
Parkview Christian
D-3 at Hartington
Hartington-Newcastle
Humphrey St. Francis
Humphrey/Lindsay Holy Family
Osmond
Pender
Randolph
Scribner-Snyder
Walthill
Wausa
Winside
Wynot
D-4 TBA
Bloomfield
Boyd County
Chambers/Wheeler Central
Cody-Kilgore
Creighton
Elgin/Elgin Pope John
Niobrara/Verdigre
O'Neill St. Mary's
Plainview
Santee
Stuart
D-5 at TBA
Central Valley
Elba
Fullerton
Giltner
Heartland Lutheran
Palmer
Pleasanton
Riverside
Shelton
Spalding Academy
St. Edward
D-6 at Kenesaw
Alma
Axtell
Bruning-Davenport/Shickley
Deshler
Franklin
Harvard
Kenesaw
Lawrence-Nelson
Red Cloud
Silver Lake
Wilcox-Hildreth
D-7 at Bertrand
Arapahoe
Bertrand
Cambridge
Dundy County-Stratton
Hitchcock County
Loomis
Maywood/Hayes Center
Medicine Valley
Southwest
Wallace
Wauneta-Palisade
D-8 at Broken Bow (Litchfield)
Anselmo-Merna
Ansley/Litchfield
Brady
Mullen
North Platte St. Patrick's
Overton
Paxton
Sandhills Valley
Sandhills/Thedford
Sumner-Eddyville-Miller
Twin Loup
D-9 at Creek Valley
Arthur County
Banner County
Crawford
Creek Valley
Garden County
Hay Springs
Hyannis
Leyton
Minatare
Potter-Dix
Sioux County
South Platte
Edit: Host sites now added to list (Feb. 15)
CLASS A
A-1 at Columbus
Columbus
Fremont
Kearney
Lincoln North Star
Lincoln Southwest
Millard South
Omaha Bryan
Omaha South
A-2 at Omaha Burke
Bellevue West
Elkhorn South
Lincoln High
Lincoln Pius X
Omaha Burke
Omaha Central
Omaha North
Papillion-LaVista
A-3 at Grand Island
Bellevue East
Grand Island
Lincoln East
North Platte
Omaha Benson
Omaha Creighton Prep
Omaha Marian
Omaha Northwest
Omaha Westside
A-4 at Lincoln High (Lincoln Northeast)
Gretna
Lincoln Northeast
Lincoln Southeast
Millard North
Millard West
Norfolk
Papillion-LaVista South
=============================
CLASS B
B-1 at Platteview
Ashland-Greenwood
Auburn
Boys Town
Falls City
Nebraska City
Omaha Gross
Omaha Skutt
Platteview
Plattsmouth
Ralston
B-2 at Blair
Bennington
Blair
Douglas County West
Elkhorn
Elkhorn Mt. Michael
Elkhorn North
Fort Calhoun
Omaha Concordia
Omaha Mercy
Omaha Roncalli/Omaha Duchesne
Wahoo
B-3 at Fairbury
Beatrice
Crete
Fairbury
Lincoln Christian
Malcolm
Milford
Norris
Seward
Waverly
York
B-4 at Boone Central
Arlington
Boone Central/Newman Grove
Columbus Lakeview
Columbus Scotus
O'Neill
Pierce
Schuyler
South Sioux City
Wayne
West Point-Beemer
B-5 at Aurora
Adams Central
Aurora
Broken Bow
Central City
Grand Island Northwest
Hastings
Holdrege
Kearney Catholic
Lexington
Minden
St. Paul
B-6 at Ogallala
Alliance
Chadron
Cozad
Gering
Gothenburg
McCook
Mitchell
Ogallala
Scottsbluff
Sidney
=============================
CLASS C
C-1 at Johnson County Central
Freeman
Johnson County Central
Lincoln Lutheran
Nebraska City Lourdes
Palmyra
Southern
Syracuse
Tri County
Wilber-Clatonia
C-2 at Louisville
Conestoga
Cornerstone Christian
Fremont Bergan
Louisville
North Bend
Omaha Brownell-Talbot
Raymond Central
Wahoo Neumann
Weeping Water
Yutan
C-3 at Wisner-Pilger
Clarkson/Leigh
Guardian Angels Central Catholic
Howells-Dodge
Logan View
Madison
Oakland-Craig
Stanton
Tekamah-Herman
Wisner-Pilger
C-4 at Ponca
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur
Crofton
Hartington Cedar Catholic
Homer
Laurel-Concord-Coleridge
Omaha Nation
Ponca
Tri County Northeast
Wakefield
Winnebago
C-5 at Atkinson West Holt
Ainsworth
Atkinson West Holt
Battle Creek
Elkhorn Valley
Lutheran High Northeast
Neligh-Oakdale
Norfolk Catholic
North Central
Summerland
Valentine
C-6 at Wood River
Centennial
Centura
Cross County
David City
David City Aquinas
Grand Island Central Catholic
Nebraska Christian
Shelby/Rising City
Twin River
Wood River
C-7 at Thayer Central
Blue Hill
Doniphan-Trumbull
Fillmore Central
Hastings St. Cecilia
Heartland
Sandy Creek
Southern Valley
Superior
Sutton
Thayer Central
C-8 at Ord
Amherst
Arcadia/Loup City
Burwell
Elm Creek
Gibbon
Hi-Line
Maxwell
Ord
Ravenna
South Loup
C-9 at Sutherland
Bayard
Bridgeport
Chase County
Gordon-Rushville
Hemingford
Hershey
Kimball
Morrill
Perkins County
Sutherland
=============================
CLASS D
D-1 at Pawnee City (Falls City Sacred Heart)
Diller-Odell
Dorchester
Exeter-Milligan
Falls City Sacred Heart
Friend
Humboldt-Table Rock-Steinauer
Johnson-Brock
Lewiston
Meridian
Pawnee City
Sterling
D-2 at Osceola
Cedar Bluffs
East Butler
Elmwood-Murdock
Hampton
High Plains
McCool Junction
Mead
Nebraska Lutheran
Omaha Christian
Osceola
Parkview Christian
D-3 at Hartington
Hartington-Newcastle
Humphrey St. Francis
Humphrey/Lindsay Holy Family
Osmond
Pender
Randolph
Scribner-Snyder
Walthill
Wausa
Winside
Wynot
D-4 TBA
Bloomfield
Boyd County
Chambers/Wheeler Central
Cody-Kilgore
Creighton
Elgin/Elgin Pope John
Niobrara/Verdigre
O'Neill St. Mary's
Plainview
Santee
Stuart
D-5 at TBA
Central Valley
Elba
Fullerton
Giltner
Heartland Lutheran
Palmer
Pleasanton
Riverside
Shelton
Spalding Academy
St. Edward
D-6 at Kenesaw
Alma
Axtell
Bruning-Davenport/Shickley
Deshler
Franklin
Harvard
Kenesaw
Lawrence-Nelson
Red Cloud
Silver Lake
Wilcox-Hildreth
D-7 at Bertrand
Arapahoe
Bertrand
Cambridge
Dundy County-Stratton
Hitchcock County
Loomis
Maywood/Hayes Center
Medicine Valley
Southwest
Wallace
Wauneta-Palisade
D-8 at Broken Bow (Litchfield)
Anselmo-Merna
Ansley/Litchfield
Brady
Mullen
North Platte St. Patrick's
Overton
Paxton
Sandhills Valley
Sandhills/Thedford
Sumner-Eddyville-Miller
Twin Loup
D-9 at Creek Valley
Arthur County
Banner County
Crawford
Creek Valley
Garden County
Hay Springs
Hyannis
Leyton
Minatare
Potter-Dix
Sioux County
South Platte
Last edited: