UNK Indoor Invitational - Class D
BOYS
1. North Central - 74
2. Central Valley - 60
3. Ansley/Litchfield - 56
4. Brady - 44.5
5. Alma - 35
6. Sandhills - 34
7. Bertrand - 30
8. Twin Loup - 29
9. Pleasanton - 17.5
10. Elm Creek - 17
11. Elwood - 16
12. Maywood - 11
13. Anselmo-Merna - 4
14. Hampton - 2
14. Palmer - 2
16. South Platte - 1
16. Sumner-Eddyville-Miller - 1
55 meters
1. Meek Harris, Twin Loup - 6.92
200 meters
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 24.22
400 meters
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 54.27
800 meters
1. Trace Ebert, North Central - 2:12.70
1 Mile Run
1. Josh Ibach, Central Valley - 5:15.45
3,200 meters
1. Brandon Mundorf, North Central - 11:36.89
55 meter hurdles
1. Gage Haake, Sandhills - 8.36
4x400 relay
1. North Central - 3:53.72
4x800 relay
1. North Central - 9:31.02
High Jump
1. Justin Bailey, Ansley/Litchfield - 5' 10"
Pole Vault
1. Alex Horky, Twin Loup - 12' 0"
Long Jump
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 21' 6.5"
Triple Jump
1. Griffin Smith, North Central - 42' 9.5"
Shot Put
1. Tyler Swisher, Sandhills - 47' 5"
==========================
GIRLS
1. Pleasanton - 74
2. North Central - 48
3. Bertrand - 42
4. Ansley/Litchfield - 39
5. Maywood - 32
6. Hampton - 26
6. Elwood - 26
8. Elm Creek - 22.5
8. Brady - 22.5
10. Sandhills - 22
11. Twin Loup - 17
12. Alma - 11
12. Wilcox-Hildreth - 11
14. Central Valley - 10
15. Silver Lake - 8
15. Sumner-Eddyville-Miller - 8
17. Loomis - 6
17. Anselmo-Merna - 6
19. South Platte - 2
20. Palmer - 1
55 meters
1. Claire Cornell, Elm Creek - 7.54
200 meters
1. Isabelle Paitz, Pleasanton - 27.92
400 meters
1. Emery Swan, Brady - 1:02.31
800 meters
1. Emery Swan, Brady - 2:35.66
1 Mile Run
1. Kayla Minary, Maywood - 6:10.46
3,200 meters
1. Tiffany Dickau, Elwood - 12:38.31
55 meter hurdles
1. Sarah Lewis, Ansley/Litchfield - 9.23
4x400 relay
1. Pleasanton - 4:30.13
4x800 relay
1. Pleasanton - 10:53.87
High Jump
1. Hunter Wiebelhaus, North Central - 5' 2"
Pole Vault
1. Erin Boggs, Bertrand - 9' 0"
Long Jump
1. Claire Cornell, Elm Creek - 18' 4.25"
Triple Jump
1. Keri Bauer, Pleasanton - 34' 2"
Shot Put
1. Jordan Dockweiler, Twin Loup - 34' 3"
BOYS
1. North Central - 74
2. Central Valley - 60
3. Ansley/Litchfield - 56
4. Brady - 44.5
5. Alma - 35
6. Sandhills - 34
7. Bertrand - 30
8. Twin Loup - 29
9. Pleasanton - 17.5
10. Elm Creek - 17
11. Elwood - 16
12. Maywood - 11
13. Anselmo-Merna - 4
14. Hampton - 2
14. Palmer - 2
16. South Platte - 1
16. Sumner-Eddyville-Miller - 1
55 meters
1. Meek Harris, Twin Loup - 6.92
200 meters
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 24.22
400 meters
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 54.27
800 meters
1. Trace Ebert, North Central - 2:12.70
1 Mile Run
1. Josh Ibach, Central Valley - 5:15.45
3,200 meters
1. Brandon Mundorf, North Central - 11:36.89
55 meter hurdles
1. Gage Haake, Sandhills - 8.36
4x400 relay
1. North Central - 3:53.72
4x800 relay
1. North Central - 9:31.02
High Jump
1. Justin Bailey, Ansley/Litchfield - 5' 10"
Pole Vault
1. Alex Horky, Twin Loup - 12' 0"
Long Jump
1. Jackson McIntyre, Central Valley - 21' 6.5"
Triple Jump
1. Griffin Smith, North Central - 42' 9.5"
Shot Put
1. Tyler Swisher, Sandhills - 47' 5"
==========================
GIRLS
1. Pleasanton - 74
2. North Central - 48
3. Bertrand - 42
4. Ansley/Litchfield - 39
5. Maywood - 32
6. Hampton - 26
6. Elwood - 26
8. Elm Creek - 22.5
8. Brady - 22.5
10. Sandhills - 22
11. Twin Loup - 17
12. Alma - 11
12. Wilcox-Hildreth - 11
14. Central Valley - 10
15. Silver Lake - 8
15. Sumner-Eddyville-Miller - 8
17. Loomis - 6
17. Anselmo-Merna - 6
19. South Platte - 2
20. Palmer - 1
55 meters
1. Claire Cornell, Elm Creek - 7.54
200 meters
1. Isabelle Paitz, Pleasanton - 27.92
400 meters
1. Emery Swan, Brady - 1:02.31
800 meters
1. Emery Swan, Brady - 2:35.66
1 Mile Run
1. Kayla Minary, Maywood - 6:10.46
3,200 meters
1. Tiffany Dickau, Elwood - 12:38.31
55 meter hurdles
1. Sarah Lewis, Ansley/Litchfield - 9.23
4x400 relay
1. Pleasanton - 4:30.13
4x800 relay
1. Pleasanton - 10:53.87
High Jump
1. Hunter Wiebelhaus, North Central - 5' 2"
Pole Vault
1. Erin Boggs, Bertrand - 9' 0"
Long Jump
1. Claire Cornell, Elm Creek - 18' 4.25"
Triple Jump
1. Keri Bauer, Pleasanton - 34' 2"
Shot Put
1. Jordan Dockweiler, Twin Loup - 34' 3"