Scottsbluff Invitational
GIRLS
1. Torrington (Wyoming) - 130
2. North Platte - 123
3. Scottsbluff - 101
4. Lingle-Fort Laramie (Wyoming) - 42
5. Gordon-Rushville - 30
100
1. Taryn Spady, Scottsbluff - 13.02
200
1. Marissa Moorehouse, Torrington (WY) - 27.48
400
1. Tyne Stokes, Torrington (WY) - 1:00.69
800
1. Tyne Stokes, Torrington (WY) - 2:29.01
1,600
1. Ada Merrigan, Torrington (WY) - 5:52.11
3,200
1. Marissa Holm, North Platte - 12:22.04
100 HH
1. Paige Horne, Scottsbluff - 15.89
300 LH
1. Paige Horne, Scottsbluff - 48.27
4x100
1. North Platte - 54.25
4x400
1. Scottsbluff - 4:20.00
4x800
1. North Platte - 11:05.90
Shot Put
1. Ellie Rankin, North Platte - 35' 1.25"
Discus
1. McKinley Grover, Gordon-Rushville - 115' 2"
High Jump
1. Kylie Harvey, North Platte - 4' 10"
Pole Vault
1. Kylee Tilford, North Platte - 9' 6"
Long Jump
1. Grace Hurd, Scottsbluff - 13' 5.75"
Triple Jump
1. Marissa Moorehouse, Torrington (WY) - 34' 7.75"
=========================
BOYS
1. North Platte - 127
2. Scottsbluff - 91
3. Torrington (Wyoming) - 77
4. Lingle-Fort Laramie (Wyoming) - 52
5. Gordon-Rushville - 45
100
1. Vince Genatone, North Platte - 10.94
200
1. Brendan Flock, Torrington (WY) - 22.90
400
1. Kyland Fuller, Lingle-Ft. Laramie (WY) - 51.54
800
1. Aydan Loya, Torrington (WY) - 2:03.61
1,600
1. Weston Cronk, Torrington (WY) - 4:56.34
3,200
1. Hans Bastron, Scottsbluff - 10:34.35
110 HH
1. Caden Joneson, North Platte - 15.44
300 IH
1. Louden Bremer, Lingle-Ft. Laramie (WY) - 42.96
4x100
1. North Platte - 43.17
4x400
1. Scottsbluff - 3:39.65
4x800
1. North Platte - 8:37.62
Shot Put
1. Nic Davis, North Platte - 57' 0.5"
Discus
1. Nic Davis, North Platte - 160' 3"
High Jump
1. Ellis Livingston, Gordon-Rushville - 5' 8"
Pole Vault
1. Aaron Price, Scottsbluff - 13' 6"
Long Jump
1. Benjamin Fuller, Torrington (WY) - 19' 11"
Triple Jump
1. Jayce Wilkinson, Scottsbluff - 38' 9.75"
GIRLS
1. Torrington (Wyoming) - 130
2. North Platte - 123
3. Scottsbluff - 101
4. Lingle-Fort Laramie (Wyoming) - 42
5. Gordon-Rushville - 30
100
1. Taryn Spady, Scottsbluff - 13.02
200
1. Marissa Moorehouse, Torrington (WY) - 27.48
400
1. Tyne Stokes, Torrington (WY) - 1:00.69
800
1. Tyne Stokes, Torrington (WY) - 2:29.01
1,600
1. Ada Merrigan, Torrington (WY) - 5:52.11
3,200
1. Marissa Holm, North Platte - 12:22.04
100 HH
1. Paige Horne, Scottsbluff - 15.89
300 LH
1. Paige Horne, Scottsbluff - 48.27
4x100
1. North Platte - 54.25
4x400
1. Scottsbluff - 4:20.00
4x800
1. North Platte - 11:05.90
Shot Put
1. Ellie Rankin, North Platte - 35' 1.25"
Discus
1. McKinley Grover, Gordon-Rushville - 115' 2"
High Jump
1. Kylie Harvey, North Platte - 4' 10"
Pole Vault
1. Kylee Tilford, North Platte - 9' 6"
Long Jump
1. Grace Hurd, Scottsbluff - 13' 5.75"
Triple Jump
1. Marissa Moorehouse, Torrington (WY) - 34' 7.75"
=========================
BOYS
1. North Platte - 127
2. Scottsbluff - 91
3. Torrington (Wyoming) - 77
4. Lingle-Fort Laramie (Wyoming) - 52
5. Gordon-Rushville - 45
100
1. Vince Genatone, North Platte - 10.94
200
1. Brendan Flock, Torrington (WY) - 22.90
400
1. Kyland Fuller, Lingle-Ft. Laramie (WY) - 51.54
800
1. Aydan Loya, Torrington (WY) - 2:03.61
1,600
1. Weston Cronk, Torrington (WY) - 4:56.34
3,200
1. Hans Bastron, Scottsbluff - 10:34.35
110 HH
1. Caden Joneson, North Platte - 15.44
300 IH
1. Louden Bremer, Lingle-Ft. Laramie (WY) - 42.96
4x100
1. North Platte - 43.17
4x400
1. Scottsbluff - 3:39.65
4x800
1. North Platte - 8:37.62
Shot Put
1. Nic Davis, North Platte - 57' 0.5"
Discus
1. Nic Davis, North Platte - 160' 3"
High Jump
1. Ellis Livingston, Gordon-Rushville - 5' 8"
Pole Vault
1. Aaron Price, Scottsbluff - 13' 6"
Long Jump
1. Benjamin Fuller, Torrington (WY) - 19' 11"
Triple Jump
1. Jayce Wilkinson, Scottsbluff - 38' 9.75"