AP All-State Team
CLASS A
QB - Pierce Almond, Grand Island (SR)
RB - Calvin Strong, Omaha North (SR)
RB - Tre' Sanders, Omaha Central (SR)
TE - Ryan Earith, Papillion-LaVista South (SR)
WR - Clester Johnson Jr., Bellevue West (SR)
WR - Marquise Lewis, Omaha North (SR)
OL - Trevor Benham, Millard North (SR)
OL - Michael Decker, Omaha North (SR)
OL - Xavier Graham, Omaha Central (SR)
OL - Jeremy Kowalski, Papillion-LaVista South (SR)
OL - Jack McLeay, Omaha Creighton Prep (SR)
DL - Brian Arp, Kearney (SR)
DL - Cole Bixler, Omaha North (SR)
DL - DaiShon Neal, Omaha Central (SR)
LB - Kevin Cahoy, Grand Island (SR)
LB - Chace Hutchison, Norfolk (SR)
LB - Jason Martin, Omaha North (SR)
LB - Adrrell Taylor, Millard North (SR)
DB - Brandon Metcalf, Lincoln East (SR)
DB - Markell Vaughn, Omaha North (SR)
DB - Jeremiah Stovall, Omaha Creighton Prep (SR)
DB - Malik Hluchoweckyj, Bellevue West (SR)
PK - Isaac Armstrong, Lincoln Southwest (SR)
P - Jaydn Kowalski, Bellevue West (JR)
Honorable Mention
Malcolm Barrett, Aaron Galvin, Roger Jurado, Bellevue East; Chris Hahn, Cade Johnson, Sam Vanderslice, Bellevue West; Mark Arcos, Blake Bubak, Nathan Wolfe, Columbus; John Brandl, Trystn Ducker, Logan McNeil, Micah Rensch, Joe Rodino, Ethan Ruh, Josh Stoltenberg, Creighton Preparatory School; Matt Grimm, Toller Hofer, Sean Lambert, Lamain Rucker, Fremont; Matt Lamb, Blaine Morrow, Adan Redwine, Tanner Shuck, Grand Island; Brockton Sterling, Jacob White, Kearney; Brandon Carpenter, Ric Dawson, Gunnar Dean, Bryson Metcalf, Ben Stephens, Lincoln East; Ruon Chuol, Kevin Gallardo-Franklin, Jose Perez Blanco, Lincoln High; Trevin Ball, Austin Bretting, Alex Stogdill, Lincoln North Star; Darius Brown, Xavier Haggan, Lincoln Northeast; Alex Agostine, Fyn Anderson, Javier Faalii, Martiez Prather, Tate Pringle, Lincoln Southeast; Luke Antholz, Noah Lazaro, Nick Lenners, Alec Sovereign, Lincoln Southwest; Jack Davidson, Adrian Kellogg, Jake Matthew, Ethan Morrison, Tate Moyer, Dylan Price, Brant Therkelsen, Evan Townsend, Millard North; Alex Cloyd, Christian Jelinek, Terry Jeub, Austin Kraft, Barrett McDonald, Millard South; Jack Barna, Warren Punt, Thomas Russell, Zach Sullivan, Sam Walker, Millard West; Gunner Fuelberth, Trevor McKeown, Kory Reestman, Colin Schwartz, Josh Taylor, Ryker Theisen, James Thoene, Norfolk; Cameron Cox, Brendan Folk, Garrett Piper, Kort Steele, Trevon Weaver, North Platte; Zach Gates, Donny Nekola, Jacob Stewart, Omaha Bryan; Michael Blankenship, Garrett Campbell, Braden Collins, Andy Pistillo, Nate Tate, Omaha Burke; Corbin Foster, Kolbie Foster, Jordan Flowers, Connor Pavlik, Omaha Central; Trevon Ammons, Justin Edwards, Grant Martin, Payton Nelson, Jaylan One Feather, Neal Sellers, DeValon Whitcomb, Omaha North; Cory Myers, Tajuan Phipps, Omaha Northwest; Makoor Arop, Noah Fant, Monte McGary, Omaha South; Jack Connelly, Ryan Golden, Kavon Neelon, Omaha Westside; Kyle Emerick, Jack Kalina, Jackson Kirby, Papillion-LaVista; Kyle Kasun, Brian Lapke, Josh Manchigiah, Joey Mueller, Luke Sellers, Grant Suponchick, Steve Zagurski, Papillion-LaVista South.
CLASS A
QB - Pierce Almond, Grand Island (SR)
RB - Calvin Strong, Omaha North (SR)
RB - Tre' Sanders, Omaha Central (SR)
TE - Ryan Earith, Papillion-LaVista South (SR)
WR - Clester Johnson Jr., Bellevue West (SR)
WR - Marquise Lewis, Omaha North (SR)
OL - Trevor Benham, Millard North (SR)
OL - Michael Decker, Omaha North (SR)
OL - Xavier Graham, Omaha Central (SR)
OL - Jeremy Kowalski, Papillion-LaVista South (SR)
OL - Jack McLeay, Omaha Creighton Prep (SR)
DL - Brian Arp, Kearney (SR)
DL - Cole Bixler, Omaha North (SR)
DL - DaiShon Neal, Omaha Central (SR)
LB - Kevin Cahoy, Grand Island (SR)
LB - Chace Hutchison, Norfolk (SR)
LB - Jason Martin, Omaha North (SR)
LB - Adrrell Taylor, Millard North (SR)
DB - Brandon Metcalf, Lincoln East (SR)
DB - Markell Vaughn, Omaha North (SR)
DB - Jeremiah Stovall, Omaha Creighton Prep (SR)
DB - Malik Hluchoweckyj, Bellevue West (SR)
PK - Isaac Armstrong, Lincoln Southwest (SR)
P - Jaydn Kowalski, Bellevue West (JR)
Honorable Mention
Malcolm Barrett, Aaron Galvin, Roger Jurado, Bellevue East; Chris Hahn, Cade Johnson, Sam Vanderslice, Bellevue West; Mark Arcos, Blake Bubak, Nathan Wolfe, Columbus; John Brandl, Trystn Ducker, Logan McNeil, Micah Rensch, Joe Rodino, Ethan Ruh, Josh Stoltenberg, Creighton Preparatory School; Matt Grimm, Toller Hofer, Sean Lambert, Lamain Rucker, Fremont; Matt Lamb, Blaine Morrow, Adan Redwine, Tanner Shuck, Grand Island; Brockton Sterling, Jacob White, Kearney; Brandon Carpenter, Ric Dawson, Gunnar Dean, Bryson Metcalf, Ben Stephens, Lincoln East; Ruon Chuol, Kevin Gallardo-Franklin, Jose Perez Blanco, Lincoln High; Trevin Ball, Austin Bretting, Alex Stogdill, Lincoln North Star; Darius Brown, Xavier Haggan, Lincoln Northeast; Alex Agostine, Fyn Anderson, Javier Faalii, Martiez Prather, Tate Pringle, Lincoln Southeast; Luke Antholz, Noah Lazaro, Nick Lenners, Alec Sovereign, Lincoln Southwest; Jack Davidson, Adrian Kellogg, Jake Matthew, Ethan Morrison, Tate Moyer, Dylan Price, Brant Therkelsen, Evan Townsend, Millard North; Alex Cloyd, Christian Jelinek, Terry Jeub, Austin Kraft, Barrett McDonald, Millard South; Jack Barna, Warren Punt, Thomas Russell, Zach Sullivan, Sam Walker, Millard West; Gunner Fuelberth, Trevor McKeown, Kory Reestman, Colin Schwartz, Josh Taylor, Ryker Theisen, James Thoene, Norfolk; Cameron Cox, Brendan Folk, Garrett Piper, Kort Steele, Trevon Weaver, North Platte; Zach Gates, Donny Nekola, Jacob Stewart, Omaha Bryan; Michael Blankenship, Garrett Campbell, Braden Collins, Andy Pistillo, Nate Tate, Omaha Burke; Corbin Foster, Kolbie Foster, Jordan Flowers, Connor Pavlik, Omaha Central; Trevon Ammons, Justin Edwards, Grant Martin, Payton Nelson, Jaylan One Feather, Neal Sellers, DeValon Whitcomb, Omaha North; Cory Myers, Tajuan Phipps, Omaha Northwest; Makoor Arop, Noah Fant, Monte McGary, Omaha South; Jack Connelly, Ryan Golden, Kavon Neelon, Omaha Westside; Kyle Emerick, Jack Kalina, Jackson Kirby, Papillion-LaVista; Kyle Kasun, Brian Lapke, Josh Manchigiah, Joey Mueller, Luke Sellers, Grant Suponchick, Steve Zagurski, Papillion-LaVista South.