Subdistrict play for Class C and D boys will begin on Monday, February 21
C1-1 at Auburn
#4 Syracuse (4-18)
#5 Wilber-Clatonia (5-16)
#1 Auburn (19-3)
Syracuse/W-C winner
#2 Fairbury (9-12)
#3 Falls City (5-15)
========================
C1-2 at Ashland-Greenwood
#4 Louisville (10-12)
#5 Conestoga (10-12)
#1 Ashland-Greenwood (19-1)
Louisville/Conestoga winner
#2 Lincoln Christian (13-8)
#3 Lincoln Lutheran (12-9)
========================
C1-3 at Omaha Concordia
#1 Omaha Concordia (17-3)
#4 Boys Town (7-13)
#2 Fort Calhoun (17-4)
#3 Douglas County West (15-7)
========================
C1-4 at Wahoo
#1 Wahoo (19-2)
#4 Arlington (8-13)
#2 Yutan (11-10)
#3 Wahoo Neumann (6-13)
========================
C1-5 at Milford
#4 Raymond Central (7-14)
#5 David City (3-19)
#1 Milford (17-5)
RC/DC winner
#2 Malcolm (15-7)
#3 Centennial (15-7)
========================
C1-6 at Leigh
#4 Columbus Lakeview (7-14)
#5 Columbus Scotus (3-18)
#1 Clarkson/Leigh (16-5)
Lakeview/Scotus winner
#2 North Bend (15-7)
#3 Logan View/Scribner-Snyder (9-12)
========================
C1-7 at West Point-Beemer
#1 Wayne (20-3)
#4 Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur (6-15)
#2 Winnebago (14-8)
#3 West Point-Beemer (11-12)
========================
C1-8 at O'Neill
#1 O'Neill (17-5)
#4 Battle Creek (8-14)
#2 Boone Central (15-7)
#3 Pierce (11-10)
========================
C1-9 at Adams Central
#1 Wood River (17-6)
#4 Fillmore Central (8-13)
#2 Gibbon (11-10)
#3 Adams Central (10-12)
========================
C1-10 at St. Paul
#4 Broken Bow (7-13)
#5 Ord (4-18)
#1 Central City (18-5)
Broken Bow/Ord winner
#2 Centura (13-9)
#3 St. Paul (9-11)
========================
C1-11 at Kearney Catholic
#4 Gothenburg (9-11)
#5 Holdrege (7-14)
#1 Kearney Catholic (21-1)
Gothenburg/Holdrege winner
#2 Minden (16-6)
#3 Cozad (11-11)
========================
C1-12 at Gordon-Rushville
#4 Mitchell (6-17)
#5 Valentine (1-18)
#1 Gordon-Rushville (19-2)
Mitchell/Valentine winner
#2 Ogallala (18-4)
#3 Chadron (13-8)
C1-1 at Auburn
#4 Syracuse (4-18)
#5 Wilber-Clatonia (5-16)
#1 Auburn (19-3)
Syracuse/W-C winner
#2 Fairbury (9-12)
#3 Falls City (5-15)
========================
C1-2 at Ashland-Greenwood
#4 Louisville (10-12)
#5 Conestoga (10-12)
#1 Ashland-Greenwood (19-1)
Louisville/Conestoga winner
#2 Lincoln Christian (13-8)
#3 Lincoln Lutheran (12-9)
========================
C1-3 at Omaha Concordia
#1 Omaha Concordia (17-3)
#4 Boys Town (7-13)
#2 Fort Calhoun (17-4)
#3 Douglas County West (15-7)
========================
C1-4 at Wahoo
#1 Wahoo (19-2)
#4 Arlington (8-13)
#2 Yutan (11-10)
#3 Wahoo Neumann (6-13)
========================
C1-5 at Milford
#4 Raymond Central (7-14)
#5 David City (3-19)
#1 Milford (17-5)
RC/DC winner
#2 Malcolm (15-7)
#3 Centennial (15-7)
========================
C1-6 at Leigh
#4 Columbus Lakeview (7-14)
#5 Columbus Scotus (3-18)
#1 Clarkson/Leigh (16-5)
Lakeview/Scotus winner
#2 North Bend (15-7)
#3 Logan View/Scribner-Snyder (9-12)
========================
C1-7 at West Point-Beemer
#1 Wayne (20-3)
#4 Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur (6-15)
#2 Winnebago (14-8)
#3 West Point-Beemer (11-12)
========================
C1-8 at O'Neill
#1 O'Neill (17-5)
#4 Battle Creek (8-14)
#2 Boone Central (15-7)
#3 Pierce (11-10)
========================
C1-9 at Adams Central
#1 Wood River (17-6)
#4 Fillmore Central (8-13)
#2 Gibbon (11-10)
#3 Adams Central (10-12)
========================
C1-10 at St. Paul
#4 Broken Bow (7-13)
#5 Ord (4-18)
#1 Central City (18-5)
Broken Bow/Ord winner
#2 Centura (13-9)
#3 St. Paul (9-11)
========================
C1-11 at Kearney Catholic
#4 Gothenburg (9-11)
#5 Holdrege (7-14)
#1 Kearney Catholic (21-1)
Gothenburg/Holdrege winner
#2 Minden (16-6)
#3 Cozad (11-11)
========================
C1-12 at Gordon-Rushville
#4 Mitchell (6-17)
#5 Valentine (1-18)
#1 Gordon-Rushville (19-2)
Mitchell/Valentine winner
#2 Ogallala (18-4)
#3 Chadron (13-8)
Last edited: